
emel-invest.pl
Logistyka vs. spedycja. Czym się różnią?
17
paź
2024
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Warunkiem dobrego transportu jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłanych towarów. Powinny one dotrzeć w miejsce docelowe w stanie nienaruszonym i kompletnym. W szczególnych przypadkach, aby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo przesyłki, stosowane są plomby transportowe. W niniejszym artykule dowiesz się czym są i kiedy się je zakłada.
Plomba transportowa wykorzystywana jest głównie jako ochrona przewożonych przedmiotów przed kradzieżą. Jest to specjalny mechanizm chroniący ładunek lub paczkę przed podmianą, uszkodzeniem czy innymi manipulacjami. Plomby transportowe posiadają swoje indywidualne numery, które są widoczne w dokumentach przewozowych. Dzięki temu trakcie przewozu ładunku kierowca może w łatwy oraz szybki sposób sprawdzić, czy nie doszło do próby jego kradzieży czy uszkodzenia. Oprócz tradycyjnych plomb istnieją również elektroniczne wersje, które zawierają dodatkowe informacje na temat aktualnego transportu. Pozwalają na monitoring przesyłki w czasie rzeczywistym, a także wysyłają alerty w przypadku nieplanowanego jej otwarcia.
Plomby transportowe są zakładane przede wszystkim po to, aby uniknąć kradzieży przewożonego mienia. Stosuje się je w transporcie międzynarodowym, do zabezpieczenia worków z pieniędzmi, a czasem także niektórych pomieszczeń. Zmniejszają one w dużym stopniu ryzyko straty oraz zniszczenia transportowanych i przechowywanych przesyłek. Wykorzystywane są także w trakcie magazynowania różnego rodzaju towarów. Ponadto plomby pozwalają na oszczędzanie czasu w trakcie transportu przedmiotów, gdyż ich obecność zwalnia z konieczności weryfikowania stanu towaru podczas jego odbioru na miejscu docelowym.
Do góry
Wyszukiwarka
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.